50-luvun kellohame näyttävällä pantteri-/kukkakuosilla. Vaaleansininen pohja, taskut sivusaumoissa ja runsas helma, joka toimii täydellisesti alushameen kanssa.
HUOM! ENNAKKOTILAUS/ toimitus 1-2vk
Panther-kellohame tuo tropiikin tunnelman klassiseen 50-luvun siluettiin.
Vaaleansininen pohja on koristeltu näyttävällä kuosilla, jossa pantterit liikkuvat kukkien ja rehevän kasvillisuuden keskellä. Kuosi tekee hameesta katseenvangitsijan, joka toimii yhtä hyvin kesäpäivässä kuin tapahtumissa.
Vyötäröltä alkava täysi kellohame antaa runsaasti liikettä ja toimii erinomaisesti myös alushameen kanssa, jos haluat korostaa klassista 50-luvun muotoa.
Sivusaumoihin piilotetut taskut tekevät hameesta käytännöllisen arjessa – pienet tärkeät tavarat kulkevat mukana huomaamattomasti.
Yhdistä yksinkertaiseen yläosaan tai rakenna näyttävä kokonaisuus saman sarjan Panther-mekon tunnelmaan sopivilla sävyillä.
Materiaali: 98 % puuvilla, 2 % elastaaniJoustavuus: kangas joustaa hieman, vyötärö ei joustaIstuvuus: valitse koko vyötärön mukaanPituus:
XS–M noin 65 cm
L–6XL noin 67 cm
Yksityiskohdat:
näyttävä pantteri- ja kukkakuosi
täysi 50-luvun kellohame
taskut sivusaumoissa
vetoketju ja nappikiinnitys takana
toimii hyvin alushameen kanssa
