Retrohenkiset vaatteet kaikenkokoislle naisille (XS-4XL, osin -6XL) ja asuihin sopivat kengät


Seuraa meitä

Ostoskori

40528 HELL BUNNY LEAH midimekko – tatuointikuvio & halkiot

Jaa käyttämällä suosikkipalveluasi


Midimittainen Hell Bunny Leah -mekko viskoosista. Sweetheart-pääntie, puhvihihat ja etuhalkiot. Tatuointihenkinen printti mustalla pohjalla.


89,00 €
Tuotekuvaus

Hell Bunny Leah on näyttävä midimittainen viskoosimekko, jossa yhdistyvät klassinen naisellinen leikkaus ja rohkea tatuointihenkinen kuosi. Mustalla pohjalla toistuvat valkoiset, pinkit ja punaiset kuviot tuovat mekkoon persoonallista asennetta ilman liiallista raskautta.

Mekossa on istuva yläosa, lyhyet puhvihihat joustavilla hihansuilla sekä kauniisti muotoiltu sweetheart-pääntie, joka korostaa ylävartaloa. Etuhalkiot tuovat liikkumavapautta ja keveyttä helmaan, tehden mekosta yhtä aikaa näyttävän ja käytännöllisen.

Takana keskellä oleva vetoketju helpottaa pukemista. Kevyt viskoosikangas laskeutuu kauniisti, mutta ei jousta, joten istuvuuteen kannattaa kiinnittää huomiota kokoa valitessa.

Yksityiskohdat:
Midimittainen kuviollinen viskoosimekko
Musta pohja, tatuointiaiheinen printti
Istuva yläosa ja lyhyet puhvihihat
Sweetheart-pääntie
Etuhalkiot helmassa
Vetoketju takana keskellä

Materiaali ja istuvuusohje: 100 % viskoosi. Kangas ei jousta. Jos olet kahden koon välillä, valitse suurempi koko.

Mitat ja koko-ohje: Hameen pituus 80 cm vyötärösaumasta helmaan.

Tuotteen tiedot
Mallinumero: 40528